A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Топчинська гімназія "Васіле Александрі" Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області
Усе із чогось починається : Школа – з порога , Урок – із дзвінка , А знання – із учителя

Як дитині підтримати друга чи подругу, які втратили близьку людину.

Дата: 26.12.2023 13:31
Кількість переглядів: 34

Горе відлякує, і ми не завжди знаємо, як поводитися з тими, у кого померла близька людина, хочемо допомогти, але боїмося зашкодити. Розкажіть своїй дитині, як підтримати друга чи подругу, які переживають втрату. 

Що можна зробити:

✅ Сказати: «Мені дуже шкода», «Ми завжди пам’ятатимемо твого батька/твою матір…», або просто «Я не знаю, як підібрати слова, щоб підтримати тебе».  
✅ Спитати: «Чи можна тебе обійняти?», «Як я можу тобі допомогти?».
✅ Не варто ставити зайвих запитань, бо вони можуть ранити. Але якщо друг чи подруга захочуть виговоритися, то дуже важливо вислухати їх. 
✅ Не треба зважати на те, що друг чи подруга можуть поводитися дивно: дротуватися, злитися, грубити. Зараз їм важко розібратися та впоратися зі своїми почуттями. 
✅ Не потрібно нав’язувати свою компанію, якщо друг чи подруга хоче побути насамоті. Водночас не можна ігнорувати цю людину, відсторонюватися, припиняти дружбу з нею.
✅ Не треба стишувати голос чи припиняти розмову, коли входить людина, яка пережила втрату. Їй це може бути неприємно.
✅ Варто запропонувати дитині, що переживає горе, приєднатися до якоїсь активності. Якщо дитина відмовилася, то краще не вмовляйте, а скажіть, що коли вона захоче долучитися до гри, то ви її чекатимете.
✅ Важливо просто бути поруч, щоб ваш друг чи подруга знали, що ви у неї є і що вона може розраховувати на вашу увагу, дружбу і допомогу.

Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора